open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 27 באוקטובר 2014

      פיצוי לשוכר


      אני משכיר דירה כבר 3 וחצי שנים לפני כחודשיים בזמן שישנתי אם אשתי והילד בחדר שינה נפלה עלינו תקרת החדר במזל אני רק נחתכתי בראש ולא קרה כלום לילד ולאשתי{כמובן שהם קמו גם בבעלה ואשתי עוד בחודש מתקדם להריון} התקשרתי לבעל הדירה והוא הגיע אחרי יומיים לראות תנזק בנוסף היו עוד סדקים בחדר ובמסדרון והוא שבר אותם כתוצאה מכך כל התקרה נהייתה ברזלים וחול ואבנים שנופלים לאחר בדיקה של מהנדס {שהוא הביא מטעמו והוא נפח והוסיף עוד כמה דברים}התברר שמהשכנים הדליפה והם צריכים לתקן את זה השכן באמת הפעיל ביטוח ותיקנו לו לאחר שבוע את הנזק במקלחת לעומת זאת אצלי הם אמרו שעד שיתייבש אי אפשר לעשות כלום למרות שזה נראה כבר יבש וצריך לחכות בעל הבית בהתחלה הבטיח לי שיתקן עצמאי ואז יתבע אותם לאחר שהביא בעל מקצוע הוא סיכם איתו שיעשה לי גבס בינתיים בתיקרה ושהחברת ביטוח יבואו יורידו תגבס ויתקנו תתקרה אבל אז הוא קיבל תהצעת מחיר והתקשר ואמר לי שהתקרה לא תתיבש אם נשים גבס והחברת ביטוח לא יתקנו אם ניגע בתיקרה אמרתי לו בינתיים רק המשפחה שלי סובלת אם זה אבק שאנחנו מנקים כמה פעמים ביום או שאנחנו יושנים מתחת לתיקרה כי הבית קטן מאוד ואין לאן לברוח ולמרות שאנחנו מנקים כמה פעמים ביום במיוחד לפני השינה עדין בבוקר אנחנו קמים אם חול עלינו בנוסף נופלים אבנים קטנות שעושות לפעמים רעש שמבהיל אותנו או שהתינוק לפעמים מראים תאבן או את החלודה של הברזל כל זה גורם לנו לעוגמת נפש עצומה וחוסר ניהול חיים תקין החברת ביטוח כל פעם אומרת לו נבוא מחר והוא לא יודע מה לעשות עבר כבר חודשיים מה15.8.

      שאלותיי הם:

      1}כתוב בחוזה בפורש שבעל הבית חייב לתקן כל בעיה בבית תוך שבוע מיום היווצרות המקרה עכשיו עבר חודש האם הוא צריך לפצות אותי למרות שהשכן אשם ולתבוע את השכן כי אני חתום איתו על החוזה והוא חייב לי דין ודברים?

      2}הוא רמז שזה יתמשך עד אחרי החגים שזה עוד חודש לפחות אז אמרתי לו אני מוכן שיתן לי פיצוי שכר דירה חודשי שזה 2000 ש"ח והוא אמר שלא נגרם לך כזה נזק רציני ומגיע לך 1000 שקל הסברתי לו שאין פה שגרת חיים אין לילה אני צריך לשמור שלא יפלו אבנים ואני משלם לך על מבנה תקין אז נתפשר על 1500 ושיבואו לתקן אחרי החג והוא אמר 1000 או כלום כמובן שלא הסכמתי האם צדקתי?

      3}אני בנאדם נכה ויש לי אסטמה קשה ואני אלרגי לאבק בעל הבית יודע שאני נכה וזה לא מזיז לו כי הוא מצידו לחסוך ושהביטוח יתקן האם אני יכול לתבוע אותו על הפרת חוזה עוגמת נפש שעות עבודה שילכו לי כי אני צריך להיות אם השיפוצנקים שיבואו ועל זה שבכלל אני משלם לו על מבנה תקין והוא מחוייב לתקן אותו בתוך שבוע אם יש בעיה?

      4}האם זה נכון שאני יכול לתבוע אותו על הפרת החוזה למרות שהוא לא אשם אבל גם אני לא והוא צריך לתבוע את השכן כי אני יש לי חוזה אם בעל הבית ולא אם השכן?

      אודה לך על תשובתייך ומצטער על האורך ומקווה שתעזרו לי.
      חיים

      27 באוקטובר 2014
     • 29 באוקטובר 2014

      התייחסות עוה"ד יגאל מירון לעניין פיצוי לשוכר

      פורום זה אינו מיעד למתן יעוץ משפטי פרטני ולכן לא אתן לך כאן רשימת פעולות לביצוע. כללית - מהות השכירות היא רשות לעשות שימוש בדירה למגורייך באופן זמני. מובן שתקינות הדירה היא תנאי אשר במקרה שלך מופר. אם בעל הבית אינו מחזיר את איכות חייך עקרון הקטנת הנזק 'מחייב' עזיבת הדירה ומעבר למקום אחר. כאשר בעל הבית מתרשל באחזקת הנכס או בתיקון שלו וגורם לך לעזוב את הדירה אזי הנזקים שייגרמו לך כתוצאה מהמעבר מקימים לך עילת תביעה. יגאל מירון, עו"ד

      29 באוקטובר 2014
     forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form