חומה בין שכנים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלינור

  נשלח ע"יאלינור 10:58, 6 בנובמבר 2014

  שלום יש לי פרטי על מגרש של חצי דונם בהרחבה ביישוב. לפני שבנינו את הבית השכנים החליטו לעשות חומה שמפרידה בין הצדדים וביקשו שנשתתף בהוצאה ואנחנו סירבנו אמרנו שאין לנו כרגע תקציב עבור זה. הם החליטו לבנות חומה עד חצי המגרש על דעת עצמם וביקשו שבעתיד אנחנו נשלים אותה. לפני כשנה בנינו את הבית. עכשיו הם התקשרו אלי ואמרו שהם דורשים להשלים את החומה אם לא הם ישלימו אותה ויחייבו אותי. השאלה היא האם אני מחוייבת לעשות חומה? אין לי כסף לזה כרגע והאמת אני ממש לא רוצה בכלל חומה וגם לא רציתי כשהם בנו. האם זה חובה באמת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:34, 10 בנובמבר 2014

  יש מקרים בהם התקנון של התב"ע (תכנית בניין ערים) מחייב הפרדה בין המגרשים בגדר. בדקו את הוראות התקנון. אם אין שם חיוב כזה אינכם חייבים להשתתף אבל עליכם להבהיר זאת לשכניכם מראש ובכתב (שתהיה לכם אסמכתה על עמדתכם בעניין). יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.