חוזה מכירת דירה - מידע לגבי תמ"א 38 - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • צימוק

  נשלח ע"יצימוק 08:43, 10 בנובמבר 2014

  שלום, כידוע , פרויקט תמ"א 38 הינה מאושרת בתב"ע ארצית וכל בניין העומד בתנאים יכול להגיש בקשה להיתר ולבקש אישור בניה. האם בהסכם מכר דירה המוכר צריך לעדכן את הקונה שיש סיכוי שהבניינים בסביבה הקרובה יגישו אישור או שנמצאים בתהליכי אישור לקבלת היתר בניה או שזה מחובתו של הקונה לבדוק בעיריה את המצב התיכנוני של האיזור. האם במידה והקונה ימצא לאחר חתימת החוזה שיש תהליכי אישור והיתר בבניינים סמוכים לבניין שבו נמצאת הדירה זה מהווה עילה להגשת תביעה להפרה יסודית של החוזה ? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  11:15, 10 בנובמבר 2014

  מקובל שהבדיקות נעשות ע"י הקונה ומקובל להכניס הצהרות גורפות בעניין הבדיקות שהוא ביצע בגוף ההסכם. יחד עם זאת, מרגע שקיים אצלך חשש שמא נתון זה עשוי להשפיע, יש מקום לגלות את המידע ולהכניס הצהרה ספציפית בעניין זה לתוך החוזה. בהצלחה. עו"ד דין יגאל מירון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.