סכסוך שכנים \ ועד בית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי ויצמן

  נשלח ע"יאבי ויצמן 09:52, 11 בנובמבר 2014

  שלום , מדובר בבניין בין 4 קומות ללא מעלית עם 11 דיירים , מתוך זה הדירה שלי היא עם כניסה נפרדת , שהיא מגבילה לכניסה הראשית של שאר הדיירים . הדיירים החליטו לבצע שיפוץ לבניין שיפוץ יקר מאוד בסה"כ של 236 אלף ₪ . הגדילו את הלובי של הכניסה שלהם עם דלת מפוארת תיבות דואר אינטרקום עם מצלמה . ציפוי שיש , הנמכות גבס , תאורה , מדרגות , ריצוף מפואר בכל קומה , וכמובן את חזית הבניין וכך חויבתי לשלם כמוהם למרות שאני לא שייך לכניסה ואין לי צורך כלל וכלל בכניסה לבניין ! בנוסף החליטו לבנות מעלית וההוצאה עליהם כמובן , התאורה בכניסה לבניין דלוקה קבוע . 1. ביקשתי מכוון שאני גם עם כניסה בחזית הבניין עליהם לשפץ לי גם את דלת הכניסה + אינטרקום + תיבת הדואר , ונעניתי בשלילה ! 2. בקשתי והגשתי רשימת נזקים שנגרמו עקב השיפוץ , ונעניתי בשלילה . 3. בקשתי לשלם דמי וועד נמוכים יותר , גם נעניתי בשלילה . כמו כן , יש לי יחידה קומת קרקע של הדירה בת 2 חדרים , מטבחון , שירותים + מקלחת . ומכיוון שנשארנו בבית רק אני ואשתי , החלטנו להשכיר את היחידה . על כך אנחנו רוצים לבנות קיר גבס עם דלת בתוך הבית כמובן בלי לפגוע בחיצוניות הבניין 1. האם אין בעיה עם זה ? 2. האם אני מחויב לשלם דמי וועד פעמיים ? השכנים עושים מה שהם רוצים כי הם "הרוב" בנוסף במשך 18 שנים שלא הוגשו לי חשבוניות על תשלום הועד גם שדרשתי ! אני מבקש תשובה בעניין , ומה עליי לעשות ? אל מי לפנות ? אוד לך מאוד על תשובתך המהירה ככל האפשר תודה רבה , אבי ויצמן !

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  10:40, 11 בנובמבר 2014

  ניהול הרכוש המשותף הינו בהתאם להוראות התקנון המוסכם הרשום בלשכת רישום המקרקעין ובהיעדר תקנון מוסכם, בהתאם להוראות התקנון המצוי שהוא חלק מחוק המקרקעין. הוראותיהם של אלו מחייבות בין הדיירים. ההוראות כוללות גם התייחסות לעניינים פרטניים כגון מעלית. ביתר העניינים צריכה להישמר מידה של איזון ודעת הרוב אינה יכולה לקפח את עמדת המיעוט. תשלום ההשתתפות בהוצאות הניהול והאחזקה של הבית אף הוא מוסדר ואינו קשור במספר היחידות (אלא אם נקבע בתקנון המוסכם אחרת). סטיה של נציגות הבי המשותף מחבויותיו מקימה עילה לתביעה משפטית. חלוקת פנימית של דירה הוא עניין שלכאורה אינו מצריך היתר בניה. ישנה פסיקה סותרת בעניין. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.