מס שבח של בית שנבנה על קרקע שנרכשה לפני 30 שנים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 18:04, 24 בנובמבר 2014

  הורי קנו קרקע בשנת 1982 (לפני כ 30 שנים). רק לאחרונה, הם התקשרו עם קבלן לבנייה של בית על המגרש. לאחר סיום הבנייה (עתיד להסתיים בשנה הבאה- 2015) הורי מתכוונים למכור את הבית. במגרש יש זכויות בנייה לא מנוצלות ואשר לא ניתנות לניצול עקב מגבלות בנייה לגובה שמוגדרות בתבע. כיצד יחושב מס השבח?האם זה יהיה ליניארי משנת 1982? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  18:46, 24 בנובמבר 2014

  זכויות בניה הן ענין להתייחסות מיוחדת כאשר קיומן משפיע על המחיר. בנסיבות שאתה מתאר המחיר אינו מושפע מקיומן של זכויות בניה, הואיל ולא ניתן לנצלן. בהנחה שהבית שייבנה הוא אינו 'דירה יחידה' הם ימוסו במכירה באופן לינארי. כדאי לשתף את עוה"ד שיטפל במכירה גם בלבטים באשר למיסוי ולבדוק נקודה זו ביחס לנתונים המלאים. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.