האם משכנתא שנרשמה אחרי הערה לטובתי חלה על הדירה שלי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 19:06, 17 בדצמבר 2014

  שלום רב, בשנת 2000 רכשתי דירה מחברה קבלנית בפרוייקט שלא היה מלווה ע"י אף בנק, ונרשמה הערת אזהרה לטובתי ולטובת הבנק שהלווה לי כספים (החברה רשומה כבעלים). שטח החלקה עליה נבנה הבניין הוא בערך 20 דונם, ולכן להבנתי עד היום לא נרשם צו בית משותף, כי מחכים לפרצלציה. לאחרונה ביקשתי למחזר את ההלוואה וכשהוצאתי נסח טאבו ראיתי שנרשמה משכנתא בשנת 2006 לטובת בנק לאומי על כל הבעלים , ללא ציון של מגרש ספציפי. יועצת המשכנתאות בסניף ביקשה ממני לאחר שראתה את הנסח לקבל מכתב מבנק לאומי שמעיד שהמשכנתא לטובתו אינה חלה על הדירה שלי, וכשפניתי לחברה ולבנק הם אמרו שאין צורך במכתב כזה, שכן המשכנתא לטובתם נרשמה בשנת 2006 בעוד שההערה לטובתי נרשמה בשנת 2000. מצד אחד זה נשמע מאוד הגיוני, מצד שני- בנסח אין הבחנה על איזה מגרש ספציפי חלה ההערה. האם הם צודקים ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  10:10, 18 בדצמבר 2014

  כפי שקבעו הגששים: הצדק הוא עם כל אחד מהצדדים. לכאורה הערת אזהרה מוקדמת גוברת על משכנתה מאוחרת. יחד עם זאת ללא סייג ברור ייתכן שנתת הסכמה למשכנתה והיא חלה גם על חלקך. לא צריכה להיות מניעה מקבלת מכתב החרגה או מכתב הבהרה מהבנק. יגאל מירון, עו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.