מאין נגזרות זכויות הבניה? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 19:15, 22 בדצמבר 2014

  שלום, בעסקת קומבינציה שערכתי עם אדם מסוים נקבע כי אני אקבל ממנו את הקרקע תמורת זה שאבנה 4 דירות ומתוכן אתן לו שתיים וכן חצי גג יהיה שלי וחצי שלו. שאלתי היא למי שייכות זכויות הבניה? אני חושב שהן שייכות לי משום שהן נגזרות מהקרקע ובמקרה הכי גרוע הן חצי חצי אם הן נגזרות מהגג. שאלתי היא מה קובעים החוק והפסיקה במידה ואין התייחסות לכך בהסכם הקומבינציה? אשמח אם תוכל להפנותי לפסיקה רלוונטית. תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  07:41, 23 בדצמבר 2014

  ההתייחסות בפורום אינה תחליף ליעוץ פרטני. כללי הפרשנות המשפטיים הרחבים חלים גם במקרה הפרטי שלך ואת התשובה לשאלתך יש לחפש תחילה בנוסח המפורש של ההסכם ואח"כ בפרשנות של מהות החוזה מטרתו וכו'. נסה להיעזר בעוה"ד אשר ליווה אותך בעסקה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.