עיכוב במסירת דירה חדשה מקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יחיעם הדרי

  נשלח ע"ייחיעם הדרי 13:46, 24 בדצמבר 2014

  שם תוכן הודעה: החזקה בדירה חדשה אותה רכשתי מקבלן היתה אמורה להמסר לידי ב 1.11.14 לפי הסכם המכר. נכון להיום לקבלן אין עדיין טופס 4 ולכן אין גם חיבור חשמל לדירה .ניתן לצפות שעד סוף השנה לא ניתן יהיה להשלים את הדירה ולמסרה כראויה למגורים. בהסכם נקבע כי הפיצוי בגין איחור מעבר ל 60 יום יהיה על פי חוק המכר, מאידך העו"ד של הקבלן הכניס סעיף האומר :" הובהר לקונה כי תנאי למסירת החזקה בדירה הינו השלמת תשתיות וביקורות המבוצעות ע"י הרשויות ו/או חברת החשמל וביצוע עבודות אלו אינו תלוי ביזם. מוסכם כי עיכוב במסירת החזקה בדירה בגין אי השלמת העבודות המפורטות בסעיף קטן זה לא יחשב להפרה של ההסכם ולא תזכה את הקונה בכל תרופה ו/או סעד ו/או פיצוי. כעת הקבלן נתלה בסעיף הנ"ל כסיבה לאי קבלת טופס 4 והודיע לי שלא אקבל שום פיצוי בגין האיחור(מה עוד שהוא אינו יודע להצביע על תאריך מסירה). שאלתי היא: האם חוק מכר דירות אמור לגבור על סעיף זה? או האם אני נשאר ללא כל פיצוי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  15:34, 24 בדצמבר 2014

  שאלתך נוגעת למתחם הנפרש בין החוק לבין ההסכם. תשובה אחראית מצריכה עיון בהסכם על כל מרכיביו, בהתנהלות הצדדים לרבות הודעות ותכתובות לאורך תקופת הבניה וקיום ההסכם. מהיכרותי עם חוזי קבלן אוכל לאמר כי הם מקנים לקבלן מראש מרווח פעולה גדול. פנה לייעוץ פרטני כשאתה מציג לעוה"ד את כל האמור לעיל. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.