דמי תיווך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 21:49, 26 בדצמבר 2014

  ראיתי דירה דרך מתווך וחתמתי על טופס תיווך, אהבתי את הדירה אבל המחיר היה גבוה לי (1,840,000) ונתתי למתווך הצעה לסכום נמוך יותר (1,700,000) המתווך סירב להעביר את ההצעה בטענה שניתנה כבר ללקוח שלו הצעה על סך של 1,720,000 והוא סירב לה. אמרתי למתווך שהסכום הגבוה ביותר שאני יכולה להציע הוא 1750,000 ורק עם זה כולל את שכר הטירחה שלו, המתווך אמר שהוא להעביר הצעה כזו וההצעה חייבת להיות לא כוללת דמי תיווך, אמרתי לו שזה מה שאני יכולה ובכך נגמרה השיחה, אחרי מספר ימים התקשר לשאול אם אנו רוצים לתת הצעה אמרתי שנחשוב על זה. המשכנו לחפש דירה וכחודש וחצי לאחר מכן ראיתי את אותה דירה מפורסמת שלא דרך תיווך בסכום של 1,750,000, שאלתי היא אם תיסגר עסקה ישירות עם בעל הדירה האם יהיה עלי לשלם דמי תיווך למתווך שהרי הוא לא יהיה במקרה זה גורם יעיל בעיסקה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:41, 28 בדצמבר 2014

  שאלה נהדרת. סוגיה משפטית זו מוכרעת בבתי המשפט לפה ולשם. הערכתי היא שככל שתוכלי לבסס בראיות את המתואר לעיל, ניתן יהיה לאמר שהמתווך הפסיק להיות הגורם היעיל בתיווך בעסקה, ביחס אלייך. כשתגיעי לבית המשפט (אם תגיעי לשם) תתפלאי לשמוע גרסה שונה לחלוטין משלך ביחס לאותם אירועים, מפיו של המתווך. ובסוף - השופט יכריע את עמדתו של מי הוא מעדיף.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.