מס רכישה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ריטה

  נשלח ע"יריטה 08:38, 30 בדצמבר 2014

  שלום רב! ברשותנו (אני ובעלי) דירה קטנה שקנינו לפני 5 שנים. נכון להיום מתגוררים בדירה הוריי. אנו רוצים לקנות דירה לעצמינו אך לפי החוק מכיוון שזו נחשבת דירה שנייה אנו יכולים לקחת רק 50% משכנתא. אין באפשרותינו להשיג סכום כזה. בנוסף לכך אנו לא יכולים להעביר את הבעלות על הדירה על שם הוריי, מכיוון שבמידה ותהיה דירה שרשומה על שמם הם יאבדו את הזכות לקצבה מביטוח הלאומי. אני רוצה לבדוק אפשרות להעביר בעלות על הדירה על אחותי שאינה אזרחית ישראל ויש לה אזרחות קנדית. השאלה היא: 1. האם ישנו מס רכישה במקרה של מכירה לתושב חוץ? מה גובהו? 2. האם ניתן "למכור" את הדירה במחיר סימלי בכדי להקטין את הסכום של המס? 3. האם ישנה אפשרות להעביר בעלות על הדירה ללא תהליך מכירה? המטרה שלנו הינה שהדירה תשאר בבעלות המשפחה (אחותי לצורך העניין) ולנו תהיה אפשרות לרכוש דירה במימון גבוה יותר (אחוז משכנתא סביבות 70%). תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  ygal meron,מנהל הפורום

  23:17, 30 בדצמבר 2014

  תושב חוץ ישלם מס רכישה כתושב הארץ. ניתן למכור את הדירה במחיר נמוך ממחיר השוק שלה. לרשויות המס הזכות לקבוע ששווי הנכס גבוה יותר, ולחייב במס לפי קביעה זו. העברת בעלות שלא בדרך מכירה אפשרית בהורשה או על פי פסק דין. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.