זכויות שוכרים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • זהר

  נשלח ע"יזהר 16:01, 30 בדצמבר 2014

  אני שוכר משרד בבניין שלאחרונה נרכש ע"י חברה חדשה שמתכוונת לבצע שינוי ייעוד של הבניין ממסחרי למגורים מבדיקה שעשיתי, אין מניעה לכך עפ"י תוכנית בניין העיר, אבל הבעלים הקודם של הבניין הבטיח לי שלא יעשה כל שינוי בבניין והוא ישאר מסחרי ולמשרדים לפי הסכם השכירות שלי, יש לי אופציה שהתחדשה בשנת 2013 ל- 3 שנים נוספות אבל הבעלים החדשים טוענים שלפי ההסכם היה עלי להודיע על רצוני לממש את האופציה ושמאחר ולא עשיתי כך, אין לי כל אופציה בפועל וכי הוא רשאי לסיים את השכירות בהודעה של מספר חודשים עכשיו הוא טוען שעלי לפנות את המשרד בזמן הקרוב ואם לא, הוא יתבע אותי לפינוי האם יש לו בסיס לתביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  16:18, 30 בדצמבר 2014

  נדרש לך ייעוץ משפטי פרטני ואני ממליץ לך לקבל ייעוץ כזה; אם חידוש האופציה הצריך הודעה שלך על רצונך לממש אותה ולא הודעת, הרי שהאופציה פקעה. אם טרם הסתיימה תקופת השכירות הראשונה, הרי שהיא תסתיים במועד הנקוב בחוזה והשארות שלך בנכס כמוהה כהפרת ההסכם. אם תקופת השכירות הראשונה הסתיימה והצדדים ממשיכים לקיים את ההסכם, ניתנת בחוק זכות, לכל אחד מהצדדים להביא את השכירות לסיום תוך תקופה שלא תעלה על 3 חודשים. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.