• 31 בדצמבר 2014

השכרת דירה

שלום
    ברשותי דירה ואני מחפש שוכרים. הבאתי למתווך לחפש לי שוכרים .
    המתווך מצא אנשים והוא נפגש עם השוכרים והם חתמו על חוזה בהסכמתי . יש לציין שאני עוד לא חתמתי על החוזה ואני אבוא בימים הקרובים לקרוא את החוזה ולחתום.
    הכניסה של השוכרים לביתי צריכה להיות בעוד עשרה ימים .
    מתווך הדירה נתן לשוכרים את המפתח לדירה ( ללא ידעתי ) והשוכרים החלו בינתיים להעביר דברים לבית . אתמול התקשר אליי השוכר ואמר שיש סדק בקיר . אמרתי לו אל תעשה כלום אני אבוא ואבדוק את העניין . לאחר כמה שעות השוכר התקשר אלי ואמר שהוא הזמין אישמקצוע ( ללא ידיעתי) ושילם לו 500 שקל. השוכר דורש שאני אחזיר לו את הכסף .
    ואני אמרתי לשוכר שאני לא מוכן להחזיר לו את הכסף כי הזמנת איש המקצוע נעשה ללא ידעתי .
    האם אני מחוייב להחזיר לו את הכסף על זה שהוא הזמין איש מקצוע ללא ידעתי?
    עוד שאלה בבקשה . השוכרים חתמו עם המתווך על חוזה . ואני עוד לא חתמתי כי קבעתי להפגש איתם בימים הקרובים ואז לשיקול דעתי אחליט האם לחתום .
    האם זכותי לא לחתום למרות שהשוכרים חתמו על החוזה ? האם זכותי עדיין לחפש דיירים חדשים במידה ואני לא ארצה שהשוכרים האלה יגורו בביתי ?
    תודה . שלומח

31 בדצמבר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד יגאל מירון 4 בינואר 2015

התייחסות עוה"ד יגאל מירון לעניין השכרת דירה

הדירה שלך ופעולות המתווך הן חריגה מהתפקיד שנתת לו. לכאורה אתה זכאי שלא לחתום הסכם וזכאי לדרוש פינוי הדירה. מאידך - כיצד תסביר את היעדר תגובתך כשנקראת להתייחס לסדק (היה עלייך לכאורה לדרוש שהדייר יצא מייד מהדירה שטרם הושכרה לו...). בעניין ההוצאה על התיקון: אינך חייב לדייר דבר הואיל ואינו שוכר, לא הובטח לו דבר, יחד עם זאת מדיני עשיית עושר - אם אתה נהנה מפעולתו של מישהו אחר הרי הוא זכאי לתשלום. התשלום הראוי יהיה עלות סבירה של העבודה. בשולי הדברים: אתה מצייר תחילתה של מערכת יחסים לא נוחה ולא נכונה. ראה לטפל בעניין בזריזות ובנחישות. יגאל מירון, עו"ד

4 בינואר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?