השכרת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • שלומי בוזגלו

נשלח ע"ישלומי בוזגלו 06:10, 31 בדצמבר 2014

שלום ברשותי דירה ואני מחפש שוכרים. הבאתי למתווך לחפש לי שוכרים . המתווך מצא אנשים והוא נפגש עם השוכרים והם חתמו על חוזה בהסכמתי . יש לציין שאני עוד לא חתמתי על החוזה ואני אבוא בימים הקרובים לקרוא את החוזה ולחתום. הכניסה של השוכרים לביתי צריכה להיות בעוד עשרה ימים . מתווך הדירה נתן לשוכרים את המפתח לדירה ( ללא ידעתי ) והשוכרים החלו בינתיים להעביר דברים לבית . אתמול התקשר אליי השוכר ואמר שיש סדק בקיר . אמרתי לו אל תעשה כלום אני אבוא ואבדוק את העניין . לאחר כמה שעות השוכר התקשר אלי ואמר שהוא הזמין אישמקצוע ( ללא ידיעתי) ושילם לו 500 שקל. השוכר דורש שאני אחזיר לו את הכסף . ואני אמרתי לשוכר שאני לא מוכן להחזיר לו את הכסף כי הזמנת איש המקצוע נעשה ללא ידעתי . האם אני מחוייב להחזיר לו את הכסף על זה שהוא הזמין איש מקצוע ללא ידעתי? עוד שאלה בבקשה . השוכרים חתמו עם המתווך על חוזה . ואני עוד לא חתמתי כי קבעתי להפגש איתם בימים הקרובים ואז לשיקול דעתי אחליט האם לחתום . האם זכותי לא לחתום למרות שהשוכרים חתמו על החוזה ? האם זכותי עדיין לחפש דיירים חדשים במידה ואני לא ארצה שהשוכרים האלה יגורו בביתי ? תודה . שלומח

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

08:53, 4 בינואר 2015

הדירה שלך ופעולות המתווך הן חריגה מהתפקיד שנתת לו. לכאורה אתה זכאי שלא לחתום הסכם וזכאי לדרוש פינוי הדירה. מאידך - כיצד תסביר את היעדר תגובתך כשנקראת להתייחס לסדק (היה עלייך לכאורה לדרוש שהדייר יצא מייד מהדירה שטרם הושכרה לו...). בעניין ההוצאה על התיקון: אינך חייב לדייר דבר הואיל ואינו שוכר, לא הובטח לו דבר, יחד עם זאת מדיני עשיית עושר - אם אתה נהנה מפעולתו של מישהו אחר הרי הוא זכאי לתשלום. התשלום הראוי יהיה עלות סבירה של העבודה. בשולי הדברים: אתה מצייר תחילתה של מערכת יחסים לא נוחה ולא נכונה. ראה לטפל בעניין בזריזות ובנחישות. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.