חדר נוסף לא רשום בטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • פלוני

  נשלח ע"יפלוני 15:45, 31 בדצמבר 2014

  מתלבט !! מעוניין לקנות דירה שראיתי בתל אביב. בדירה 3 חדרים ועוד חדר גדול שנאמר לנו מפורשות שלפני כ 10 שנים , בעל הדירה הלאים את המקום שהיה שייך לבנין לביתו ובנה קירות, כך שיש חדר נוסף בדירה שבעצם לא רשום בטאבו הדירה. המתווך אומר שמאז שהחדר "נספח" לדירה לא היו ביקורות או בעיו כלשהן מהעירייה. האם זו בעיה מבחינתי כקונה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:16, 4 בינואר 2015

  החדר הינו בחריגה מהיתר ולכן לעולם תהיה חשוף לאישום בגין עבירת 'שימוש'. בנוסף, הינך חשוף בכל עת לטענות קנייניות מצד בעלי הזכויות האחרים בבית. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 17:13, 17 בינואר 2015

  תוכן הודעה:

  17.1.2015 17:57
  שאלתי מתיחסת לתשובת עו"ד יגאל מירון, והיא: האם החשיפה שכאן לטענות קנייניות מצד בעלי הזכויות האחרים בבית, תאפשר גם רק לאחד מבעלי הזכויות לפנות לרשם המקרקעין בתביעת פצוי כספית, ואם התשובה היא כן, אז לפי איזה תחשיב מינימלי (פרט להוצאות נילוות שיהיה חלק מסכום התביעה) אמור יהיה להקבע סכום הפיצוי, כלומר כמה כסף לפחות יהיה ניתן לדרוש בגין דבר שכזה?

  תודה על המיידע.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:51, 25 בינואר 2015

  הפניה אינה לרשם המקרקעין ואולם הטענה המשפטית יכולה לעמוד גם לאחד מבעלי הזכויות. נטל ההוכחה, הכלים והתחשיב הם אמנות בפני עצמה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.