פיצול היתר בניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 18:25, 5 בינואר 2015

  שלום רב, לאחרונה מכרתי את ביתי וקיבלתי ע"ח. הבית הינו דו משפחתי אשר יחידה אחת בבעלותי והאחרת של שכניי. הדו משפחתי נבנה ע"י הגשת תוכנית אחת משותפת ולכן קיבלנו היתר אחד על שתי היח'. מכיוון שנבנו תוספות שונות ללא היתר נתבענו בבית דין לעניינים מקומיים ובמשפט קבעה השופטת כי אני לא אשם בחריגות ולכן הורתה למחוק אותי מכתב האישום. שכניי הורשעו ונענשו וכן הוצא צו הריסה על כל החריגות בחלקה. מייד לאחר חתימת חוזה המכירה הרסתי כל חריגה בחלק שלי והבנייה הותאמה להיתר המקורי. למרות ביצוע ההריסה על ידי, בערייה לא מוכנים לבקש מבית המשפט להגביל את צו ההריסה לחלקו של השכן בלבד, ובכך לסלול לי את הדרך לסיים את עסקת המכירה, באמתלה שאני נושא באחריות על עבירות שכני בגלל שניתן היתר אחד משותף. שאלתי היא: האם ניתן לבקש מבית המשפט שיוציא פסק דין לפיצול ההיתר? אם כן, האם פיצול ההיתר יביא לביטול צו ההריסה על החלק שלי? יש לציין כי יש הסכם שיתוף ביני לבין שכניי שדווח ואושר ע"י הרשויות ונרשמה הערת אזהרה בטאבו. כמו כן הערייה מתייחסת לנכסים כנפרדים בחשבונות ארנונה ומים ואפילו טופסי 4 ניתנו בנפרד ובמועדים שונים לכל אחד מאיתנו. לתשובתכם אודה. בכבוד רב יהודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:10, 6 בינואר 2015

  על פניו ובנתונים שסיפקת, העיריה פועלת שלא כדין. הואיל ונמחק כתב האישום נגדך, כבר אין לך מעמד בתיק עבירות הבניה. המסלול המשפטי הוא דרישה מהעיריה לתקן את התייחסותה ולשחרר אותך. אם היא לא נענית - עליך לפנות לבית משפט לעניינים מינהליים. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.