ליקויים בדירה יד שניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 16:45, 11 בינואר 2015

  עו"ד מירון שלום רב. לפני שנה וארבעה חודשים נכנסנו לדירה שרכשנו (יד שניה). לאחר שלושה חודשים מיום כניסתינו לבית, מי הגשמים החלו לחלחל אל התקרה של אחד החדרים ונוצרה רטיבות. חדר זה נבנה (תוספת בניה) על ידי הבעלים הקודמים של הבית. השנה שוב הבעיה חזרה על עצמה ואף התפשטה לחלקים נרחבים בתקרה. שאלתי היא, האם בדיעבד יכלתי לפנות לבעלים הקודמים של הדירה על מנת שיתקן את הליקויים או שעדיין אפשרי לדרוש ממנו לתקן הגג. להשכלה כללית אני רוצה לדעת מה החוק אומר במקרה מהסוג הזה. רב תודות, יעל.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:24, 12 בינואר 2015

  שלום יעל. החוק בעניין זה הוא חוק החוזים והשאלה הנשאלת היא מה הוסכם בין המוכרים לבינכם. קראי בהסכם הרכישה את הצהרות הרוכשים ביחס לבדיקות שבוצעו. קראי את הצהרות המוכרים ביחס למצב הדירה ומערכותיה. בקוים מנחים - ככל שהרטיבות היא תוצאה של ליקוי שהיה בדירה והמוכרים ידעו עליו ולא גילו לכם ולא העבירו אליכם את האחריות עליו, ניתן לדרוש מהם את הנשיאה בהוצאה, והכל בתנאי שגם יש בסיס ראייתי לאמור. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.