אישור עקרוני למשכנתא - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוליה

  נשלח ע"ייוליה 00:50, 22 בינואר 2015

  שלום, אני מניחה שחותמים על חוזה לרכישת דירה רק לאחר קבלת האישור העקרוני למשכנתא. בהנחה שהפינוי מהדירה הינו רק בעוד 6 חודשים והתוקף של האישור העקרוני הינו רק ל3 חודשים, האם זה אומר שחייבים לקחת את המשכנתא לפני פקיעת האישור אחרת ייתכן שהבנק יסרב לתת משכנתא בהמשך? זו הפעם הראשונה שאני מתכננת לרכוש דירה והייתי רוצה לדעת מהו סדר הפעולות המקובל כדי להימנע מהפרת חוזה. הרי אם אקח משכנתא תוך 3 חודשים, אצטרך לשלם גם משכנתא וגם שכר דירה באותו חודש... מה עושים? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  11:43, 22 בינואר 2015

  אישור עקרוני - יש להאריך את תוקפו. לא יידרש להקדים את נטילת המשכנתה. בנק עשוי לרצות לשנות במעט את התנאים ולכן יש להיות בקשר מתמיד איתו, להאריך את התוקף ולא להגיע לפקיעה. רק במקרים קיצוניים בנק חוזר בו מאישור עקרוני. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.