איחור במסירת דירה מקבלן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 19:58, 22 בינואר 2015

  שלום, בתאריך 17.8.14 רכשתי דירה מקבלן, בתאריך 27.8.14 נחתם עימו מסמך שינויים. מועד המסירה בחוזה 30.11.14. הקבלן לא ביצע את עבודת השינוי ורק לאחר כחודשיים הודיע שיש בעיה טכנית לביצוע מלא של השינוי.לאחר פניות אינספור לקבלן, פנינו לקוסטרוקטור של הבניין והוא אישר ונתן פיתרון ב 27.10.14 אך גם אז הקבלן לא ביצע את השינוי כמוסכם. רק בתאריך 14.12.14 (חודש וחצי איחור ממועד המסירה המקורי) החל הקבלן לבצע את השינוי שסוכם בסוף אוגוסט. ביום 13.1.15 הומצא לנו מכתב שדוחה את מועד מסירת הדירה עקב השינויים שביקשנו. (שסוכמו באוגוסט) כלומר ע"מ לא לשלם לנו את הפיצוי המגיע לנו בחוק הקבלן דוחה את מועד המסירה. שאלתי היא האם החוק מאפשר לקבלן לדחות את המסירה לאחר שהוא כבר באיחור? ומהסיבות הללו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  07:57, 25 בינואר 2015

  החוק הוא רק פרמטר אחד ואילו ההסכם שנחתם הוא הפרמטר השני. קרא היטב את הוראות הסכם הרכישה. בדוק איזה תיעוד יש לך ביחס לכל המועדים המצוינים בפנייתך אלי. בהצלחה. יגאל מירון, עו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.