תיקונים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 10:40, 23 בינואר 2015

  שלום רב ! ברשותי דירה בצפון . לפני כחודש ימים נכנסו לדירה שוכרים. ועשיתי איתם חוזה לשנה . בחוזה ישנו סעיף " המשכיר מתחייב לתקן על חשבנו תקלות במזגנים . בדוד שמש . בצנרת מים . וחשמל." אני הייתי די תמים וחתמתי על החוזה . היום , כעבור חודש ימים אני שם לב שהשוכרים די מנצלים אותי או במילים אחרות מתקשרים אלי על כל דבר קטן . ואני שולח איש מקצוע לתקן . יש לציין שאני גר בתל אביב . אני ממש מיואש שקניתי דירה בצפון וקשה לי לשלוט מרחוק על כל התיקונים בבית . במיוחד שאני גר במרכז הארץ. יש לציין שהיום אנשי מקצוע של התיקונים ( אינסטלטור , טכנאי מזגנים , דוד שמש ) ידוע שהם לא ישרים וקשה לסמוך עליהם וצריך להיות לידם בזמן שהם מתקנים . השאלה שלי היא כזאת . אני רוצה בשנה הבאה שאני אחתום עם השוכרים על המשך חוזה , אני מעוניין לשנות את הסעיף של התיקונים שלא על כל דבר קטן הם מתקשרים אליי ולא ינסו להפיל אותי בפח על שטויות . מצד אחד ברור שיש תיקון של החלפת דוד שמש שעולה 4000 שקל אני לא מצפה מהם שיתקנו על חשבונם . תיקונים גדולים כמו נניח להחליף מזגן חדש , לתקן דוד שמש - אני מבין שזה לא הוגן ובלתי אפשרי לבקש מהם לתקן . אבל אני רוצה ששאר הדברים כן יכול עליהם ( ברור שאני צריך את ההסכמה שלהם). אני רוצה בבקשה ניסוח טוב של מספר שורות בשביל שאני ארשום את זה בחוזה בשנה הבאה . בנוסף אני רוצה לברר : האם זה אפשרי לזאת זאת ? האם זה חוקי לעשות זאת ? ועוד שאלה אחרונה בבקשה , במידה ולא ניתן / או לא חוקי לעשות עם השוכרים סעיף בחוזה שרק דברים גדולים אני מתקן כמו החלפת דוד שמש , החלפת מזגנים , ופיצוץ בצנרת - שזה כמובן יהיה באחריותי . וכל שאר הדברים יהיה באחריותם . במידה וזה לא אפשרי - אז מה כן ניתן לעשות ? שוב- אני מבקש בבקשה מספר שורות בשביל לרשום את זה בחוזה בשנה הבאה . תודה רבה , ושבת שלום .שלומי .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  07:37, 25 בינואר 2015

  הסכם שכירות הוא מההסכמים היותר מורכבים מבחינת הטיפול באינטרס המנוגד שבין שני הצדדים. המרחב של חופש החוזים מאפשר כל התניה. המבחן הוא הסכמת הצדדים. ניסוח משפטי הוא עניין לשירות פרטני ולא לפורום זה. אם הינך קשור בהסכם המאפשר לשוכרים להודיע על חידוש השכירות (אופציה לשוכרים) לא תוכל לשנות את העניינים המהותיים המטרידים אותך. אם לא, עליך להודיע לשוכרים - מבעוד מועד (לפחות חודשיים לפני תום שכירות) על כוונתך לערוך שינויים בהסכם ולאפשר להם לשקול את .עמדתם. קבל יעוץ וסיוע משפטיים. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.