• לופו

  נשלח ע"ילופו 15:01, 23 בינואר 2015

  שלום, אני שותף לדירה בבת ים שנקנתה מזמן מעמידר, גרתי שם עד לפני 7 שנים. אחי עוד גר שם. הבעיה שאבא שלי רשם את הדירה כמתנה עלי ואחי לפני כשנה כי הוא רצה ללכת לבית אבות{הוא נפטר במרץ} אני גר עם אישתי 7 שנים בשכירות, אנחנו רוצים את חלקנו של הדירה, לכן אח שלי אלך לעשות משכנתא של 500000 ש"ח כדי לתת לי חצי ערך הדירה, מסתבר שהממשלה רשמה חוק ב2014 שמחייב לשלם מס שבח או לחקות 4 שנים כדי שאחי יוכל לעשות משכנתא כדי לקנות את חלק שלי של הדירה{אחי לא רוצה למכור את הדירה} הייתי אצל עורכי דין שאמרו לי שזה נכון, למרותשאחד אמר שלא צריך לשלם מס שבח האם המדינה לא מתחשבת שמדובר לא בעסק, שאני רק רוצה לקבל רק מה שמגיע לי מהדירה, אני ואישתי רוצים להתחיל את החיים שלנו אנחנו גרים בשכירות,יש לי נכות של 69 אחוז האם באמת צריך לשלם מס שבח והאם אפשר לעשות משהו ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  07:55, 25 בינואר 2015

  הואיל וקיבלת את מחצית הדירה במתנה מאביכם, אז במקרה של מכירת הזכות לאחיך לפני תום תקופת צינון, יחול עליך מס שבח. תקופת הצינון היא של 4 שנים מיום קבלת המתנה, וזאת נוכח העובדה שאתה לא גר בדירה. אם נדרש לך כסף, אתה יכול למשכן את הדירה ביחד עם אחיך- כנגד הלוואה משותפת שתיקחו על הדירה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.