נסח חוזה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • בועז

  נשלח ע"יבועז 23:04, 24 בינואר 2015

  שלום אני בעל הבית של דירה . אני צריך לחתום חוזה עם השוכרים אבל לפני שאני חותם אני מעוניין להכניס לחוזה מספר סעיפים . אני מעוניין להוסיף לחוזה את הדבר הבא : תיקונים עד 500 ש"ח יחולו על השוכר , תיקונים מעל 500 שקל יחולו על המשכיר . תיקוני צנרת - ככל שמדובר בסתימה - יחול על השוכרים כיון שזה נובע משימוש השוכרים. כל ליקוי ו / או נזק שיווצרו בדירה הנובע מבלאי סביר של הדירה או מערכותיה יתוקן על ידי בעל הדירה וישלם על ידו . כל ליקוי או נזק שיגרמו לדירה או מערכותיה הנובעים משימוש לקוי ו / או רשלנות השוכר או מי מטעמו יתקונו וישולמו על ידי השוכר . השאלות שלי הם : 1) האם הניסוח הזה הוא ניסוח בסדר? האם הוא לא סותר ? האם זה ניסוח הוגן כלפי וכלפי השוכרים ? 2 ) אני מתלבט האם להחליף את ה 500 שקל לשנות ל- 1000 שקל. האם זה נשמע הגיוני שתיקונים עד 1000 ש"ח יחולו על השוכר , תיקונים מעל1000שקל יחולו על המשכיר ? עדיף להאשיר 500 שקל? ... 1000 שקל זה לא נשמע מוגזם מידי ? 3) בכללי- מה אתה אומר? צריך לשנות דברים ? אשמח מאוד לשמוע את הערות שלך . תודה , בועז .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  07:42, 25 בינואר 2015

  ממש היום כתבתי בהקשר דומה שהסכם שכירות הוא מההסכמים היותר מורכבים מבחינת הטיפול באינטרס המנוגד שבין המשכיר לשוכר. אמנם המרחב של חופש החוזים מאפשר כל התניה, אלא שיש לשמור על פרופורציות ואני ממליץ לא להכנס להגדרות טכניות. בהתייחס לשאלתך: אין מקום - בעיני - לתחום סכום. לא 500 ולא 1000. ההבחנה צריכה להיות בסוג התיקונים שחל על כל צד. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.