רישום ראשוני - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 14:53, 27 בינואר 2015

  לעו"ד יגאל מירון שלום רב, ראשית ברצוני להודות לך על הפורם הנפלא שאני בטוח שעוזר להמון אנשים, ולאחל לך הצלחה בכל. יש לי נכס (חלקה בשלמות) הממשוכן לבנק ללא הגבלה בסכום הרשום ברמ"י וטרם נרשם בלשכת רישום מקרקעין. בכדי לרשום את הנכס בטאבו נתבקשתי להמציא "שטר משכנתא". ככל שזכור לי כאשר נקנה הקרקע שעליה נבנה הנכס נרשמה ברמ"י רק התחייבות לרשום את המשכנתא ולא חתמנו לבנק על שום שטר כלשהו. שאלתי היא: 1) האם עלי לפנות עכשיו לבנק ולבקש ממנו את שטר המשכנתא? 2) האם ברמ"י בשונה מהטאבו נרשמת המשכנתא ללא שטר? אודה על תשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  16:01, 27 בינואר 2015

  עלייך לפנות אל הבנק בו קיבלת את הלוואת המשכנתה ולבקש שם הנפקה של שטרי משכנתה. הצטייד מראש בפניית רמ"י אלייך ובנסח רישום (בו החלקה רשומה בבעלות מדינת ישראל/קרן קיימת/רשות הפתוח).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.