שאלה בנושא ירושה של בית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שרונה

  נשלח ע"ישרונה 13:18, 29 בינואר 2015

  אבא של בעלי גר בדירה בת 4 חדרים ישנה ביחד עם אישתו השנייה. (אמא של בעלי נפטרה לפני כ 12 שנה ).כל שורת הבתים שם עומדים בפני פרוייקט של פינוי בינוי.(עומדים לבנות בניינים חדשים באזור ).הבנו שלפי החוק אנחנו זכאים ל 1/8 מהדירה הישנה.בעלי מצא מסמכי טאבו המעידים על כך שיש לנו חלק זה בדירה.האם לפני שאנחנו חותמים לקבלן על הפרוייקט של פינוי בינוי.אנחנו צריכים עו"ד כדי שלא יהיה מצב שאביו ואישתו השנייה לא יירצו לתת לבעלי את החלק שלו? כלומר :האם מסמך מטאבו זה מספיק? והשאלה השנייה האם אנחנו יכולים לחתום לקבלן בינתיים על התוכנית והמסמכים של הפרוייקט ? (בעלי חושב שאפשר בינתיים לחתום ובשלב זה לא צריך עו"ד).אציין רק שלבעלי יש גם אחות יורשת שגם יורשת 1/8.תודה רבה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  18:14, 29 בינואר 2015

  אם בעלך ו/או אחותו הם בעלים רשומים (ןלא משנה חלקם) אזי תידרש לקבלן גם חתימתם כבעלי זכות בדירה, והוא לא יכול לעקוף אותם. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 22:10, 29 בינואר 2015

  זה מספיק שהם רשומים בטאבו?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.