עיכוב ברישום הזכויות בטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 09:17, 30 בינואר 2015

  שלום, הוריי נפטרו וירשו דירה לשבעה יורשים (אני אחת היורשות). הדירה רשומה עדיין בלשכת רישום המקרקעין על שם המינהל והחברה המשכנת החלה בהעברת הזכויות בטאבו. מאחר והוריי נפטרו הבנתי כי יש לרשום את הזכויות על שם היורשים. חמישה יורשים מתעלמים מפניות החברה המשכנת וכן מפניותיי אליהם על מנת שיבואו לחתום על טפסים כגון שטר המכר ולסיים את הליך הרישום. החב' המשכנת פנתה אליהם במכתבים ואני בהודעות SMS שיבואו לחתום והם בשלהם - מתעלמים. למעשה הם מעכבים את הליך הרישום. האם יש דרך לחייב אותם לבוא ולחתום? התייעצתי עם עורכת הדין מטעם החב' המשכנת והיא אמרה לי להגיש בקשה לצו עשה. מה הכוונה? האם זה יפתור את הבעיה? אודה לתשובה. רחל.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  10:43, 30 בינואר 2015

  אם מצויים בידי החברה המשכנת יפויי כוח מתאימים, אזי היא יכולה לרשום את הזכויות ע"ש המנוחים. רישום ההורשה אח"כ יכול שייעשה בחתימת חלק מהיורשים בלבד. 'צו עשה' הוא צו שיפוטי שמורה לצד להליך או לצד שלישי לבצע פעולה מסויימת. במקרה שלך מורה לרשם המקרקעין לרשום הורשה או מורה ליורשים האחרים לצרף חתימתם. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.