עמלת תיווך שלא מוצדקת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוכי

  נשלח ע"ייוכי 17:50, 4 בפברואר 2015

  האם יש תקדימים או פס"ד העוסקים בנושא שבין מתווך לבין הקונה הדירה? משהו שעוסק בנוגע לעמלת התיווך? במקרה שלי בקצרה- ראיתי את הדירה ע"י המתווך, לפני שראיתי חתמנו על הזמנת שירותי תיווך לקניית הנכס במקרקעין- כאשר רפרפנו במהירות לפני שראינו את הדירה ראינו שסעיף 5 מדבר על עמלת התיווך בגובה של כ-2%, אמרנו למתווך שככול שנתקדם עם העסקה עמלה בגובה זה לא באה בחשבון והוא הסכים למחוק סעיף זה בטופס הזמנת שירותי התיווך וכתב בכתב יד "שהעמלה הסופית תקבע ע"י משא ומתן עם מנהל המשרד" וחתמנו גם אני וגם המתווך על יד. מעולם לא נקבע סכום עמלה, וככול שהתקדמנו עם עניין קניית הנכס התבררו בעיות שלא דוברו בנוגע לנכס. כול העניין של בדיקת הנכס נעשה על ידינו והמתווך לא בדק פרטים על הנכס כגון- עיקולים, שיעבודים חובות ערייה- מצב משפטי של כינוס נכסים מתקדם וכול מידע זה לא נאמר לנו אלא ההפך המתווך ניסה לעודד שהכניסה לדירה יכולה להיות ממש מידיית. האם יש תקדימים בנושא זה? פסקי דין שמדברים בנושא שבין המתווך לבין הקונה? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:58, 5 בפברואר 2015

  פסקי דין בעניין יש המון. האומנות המשפטית היא לאבחן מקרה ממקרה ולהשתמש במקרה הנכון. המלצות ראשוניות: לפנות למשרד התיווך במכתב (כולל אישורם שקיבלו את המכתב) ולבקש בנימוס את אישורם שדמי התיווך בעסקה יהיו כפי שדובר ולא כפי שרשום. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 20:05, 18 בפברואר 2015

  עניין זה נמצא בבהמש השלום בבקשה למחיקת כותרת וכרגע אנו נמצאים בשלב של הגשת סיכומים של כול צד לבהמש
  נשלח עם תצהירים ונספחים. (בעבר פנינו במכתב ראשוני למשרד התיווך ועמדנו על הפרת ההסכם ועל הוצאות שנלוו כתוצאה מהעסקה והרשלנות והחוסר הגינות של המתווכים בנושא)
  ואני שואלת אם יש ואפשר לקבל פסד שנוגעים לנושא זה של גובה ועמלת התיווך או על תפקידו הלקוי והרשלני של המתווך
  תודה מראש
  יוכי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.