רישום בטאבו מול רישום ארנונה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שלמה

  נשלח ע"ישלמה 11:05, 9 בפברואר 2015

  שלום רב בבעלותי דירת גן על אדמות מנהל.דירה ישנהיותר מה 40 שנה ואני רוצה למכור אותו. בטאבו רשום שטח קטן יותר מהשטח הרשום בעיריה. מה עושים? למי פונים ? האם אני חייב לעדכן את הרישום בטאבו כדי למכור ? אני חושש שזה תהליך ארוך יקר ומורכב. תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  12:03, 9 בפברואר 2015

  ברוב רובם של המקרים אין התאמה בין השטח לצורך חישוב ארנונה לבין השטח הרשום בלשכת רישום המקרקעין (טאבו). הפרש השטחים אינו - לכשעצמו - פגם ואינו דורש ביצוע תיקון לפני המכירה. אם אתה רוצה לבדוק את החישובים - עלייך להזמין את תיק הנכס מלשכת רישום המקרקעין ולקבל מהעיריה את תחשיב שטח הנכס. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 12:24, 9 בפברואר 2015

  מה שאתה אומר באופן כללי הוא נכון. אבל אולי לא הסברתי את עצמי נכון. התווסף שטח גינה לדירה. לפני 40 שנה זה היה דירת קרקע ואחכ "התרחבנו" לגינה הצמודה. כך כולם עשו וגם השכן. מצב מקובל וידוע לכולם באיזור. סהכ שטח בטאבו 50 מטר ועם הגינה זה כ 100 מטר. ובארנונה רשום 110 מטר.
  אני יכול למכור למרות זאת ? בהתבסס על מצב ידוע וקיים כבר עשרות שנים ?

  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  16:52, 9 בפברואר 2015

  אכן ניתן למכור כך. יתכן ויהיו קונים פוטנציאליים שיתרחקו ואולם עצם ההפרש אינו מהווה מכשלה לעסקה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.