• גילי

  נשלח ע"יגילי 20:21, 12 בפברואר 2015

  שלום, ברשות אבי מספר נכסים: 1.דירה שבבעלותו כבר קרוב ל20 שנים 2. 2 דירות שקיבל השנה בירושה מסבי שנפטר ואתן הוא חולק שווה בשווה עם אחיו (דירת ארבעה חדרים ודירת חדר בבית מלון) כעת הוא עומד למכור את הדירה שבבעלותו בסכום של 600 א שח, את הדירות בירושה הוא ואחיו עדיין לא העבירו על שמם אפילו. 2 שאלות: 1. האם בעת מכירת הדירה שבבעלותו הוא יחוייב במס שבח? (הדירה היא משנת 1964 והוא לא קנה/מכר דירה מעולם מלבד זאת שעומד למכור) 2. אם חוייב במס שבח, האם מס השבח מנוכה משכר עו"ד, דמי תיוון ושיפוץ שנעשה קרוב למכירה תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  18:19, 15 בפברואר 2015

  יש עניין מהותי ורציני בתכנון המס כמו גם לעניין תכנון אופן הרישום של הדירות מהסבא. ניתן לחסוך המון כסף בתכנון נכון ורצוי לפנות לייעוץ בעניין זה. תשלום מס שבח הוא נגזרת של השבח ולכן אם היו במהלך שנות אחזקתו של הנכס (מזמן או לאחרונה) הוצאות הנוגעות לקנייתו, השבחתו ו/או מכירתו אזי הן יכולות לבוא בחשבון, לצורך קביעת המס. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.