שינוי תשריט לאחר חתימה על חוזה מותנה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • חי

נשלח ע"יחי 23:05, 15 בפברואר 2015

שלום רב ותודה מראש! רכשתי דירה חדשה בפרויקט תמ"א 38 שעדיין לא קיבל היתר סופי. שתי שאלות: 1. נאמר לי בעל פה (ברשותי הקלטה) שההיתר הסופי יתקבל תוך שבוע - שבועיים, בפועל עברה שנה וחצי ועדיין אין היתר. יש לציין כי בחוזה חתמתי על סעיף שאני יודע שהעסקה מותנית בהיתר ללא הגבלת זמן. האם יש עילה לתביעה על הטעייה (בעזרת ההקלטה)? 2. לאחרונה, הקבלן נתבקש לשנות את התשריט ע"מ לקבל היתר - התשריט עליו חתמתי בחוזה - ולהוריד קרוב ל 30 מ"ר במרפסות. בחוזה כתוב שבמקרה שהיתר הבניה יהיה לאי שביעות רצון הקבלן - אני אהיה זכאי לבטל את החוזה ולקבל את כספי בחזרה אך ללא שום פיצוי. האם הסעיף חוקי? או שבאם אני מבטל אני יכול לתבוע פיצויים? כמו כן האם ניתן לבטל, לקבל את כספי ורק לאחר מכן לתבוע? אשמח לכל התייחסות, התייאשתי מתשובות רבות ומגוונות שענו לי.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

07:16, 16 בפברואר 2015

אם נתת הסכמתך הפורמלית להימשכות התקופה עד מתן היתר, אתה בעמדת חסר מול ההקלטה. ביחס לשינוי המפרט - יש ללמוד על ההשלכות, על זכויות ועל התחייבויות מתוך כלל ההסכם ולא מהוראה ספציפית. התייעץ עם עוה"ד אשר ליווה אותך בהתקשרות. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.