הערת אזהרה בטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שגיב

  נשלח ע"ישגיב 10:36, 19 בפברואר 2015

  שלום רב, לי ולאשתי יש נכס במשותף , עקב חוב של רעיתי לאדם מסויים נוסף הוא לנסח בטאבו ובו מצויין כי החלק של רעיתי בסכום של 200,000 ש"ח שייך אליו. שאלתי היא? מה קורה חלילה עד מאה ועשרים לחייה כשרעיתי הולכת לעולמה? האם החוב נותר בעינו? או כשאני הולך לעולמי האם החוב נותר בעינו כשיישנם יורשים לנכס? בתודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו״ד,מנהל הפורום

  05:25, 22 בפברואר 2015

  לבטח לא כתוב שם שהחלק שלאישתך שייך אליו. סביר שרשום עיקול על חלקה בנכס. החוב נשאר בעינו ברישום עד לסילוקו. הוא יכול לטפוח או לקטון בהתאם לטיבו ומהותו. משמעות העיקול היא כפולה: מחד בעת מכירת חלקה של אישתו (לרבות העברה בירושה) יש להתייחס לחוב. מאידך, הנושה יכול גם לכפות את מכירת הנכס. יגאל מירון, עו׳ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.