מקרקעין - בית משותף או חכירה ל - 900 שנה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שמחה

  נשלח ע"ישמחה 21:21, 21 בפברואר 2015

  שלום רב, אבקש לקבל פרטים על רכישת דירה בבניין שטרם רשום כבית משותף והקבלן מציע שתע אפשרויות: רישום בית משותף או חכירה ל - 999 שנה. שאלותיי הם: 1. מה עדיף, רישום בית משותף או חכירה ל 999 שנה? ולמה זה עדיף. ועוד, אם יש בעיות תכנוניות שמונעות בשלב זה את רישום הבית המשותף האם יכולות גם למנוע את רישום החכירה? בתודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו״ד,מנהל הפורום

  05:37, 22 בפברואר 2015

  עדיפה צורת הרישום של בית משותף. אזי נרשמות בלשכת רישום המקרקעין כל הדירות בתיאור מילולי ותיאור גרפי ונרשם תקנון מוסכם שהוא חוזה בין כל בעלי הדירות. כל אלו גלויים לכל וניתנים לעיון פשוט בכל עת. ישנם מצבים בהם רישום הבית כבית משותף אינו אפשרי ואולם ניתן לרשום חכירות. יגאל מירון,עו׳ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.