עסקת קומבינציה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • קבלן

  נשלח ע"יקבלן 00:06, 27 בפברואר 2015

  אהלן, ערכתי עסקת קומבינציה עם בעל קרקע לפיה אני בונה על הקרקע שלו בניין ומקבל מחצית מהדירות. בהסכם נקבע כי רק כשאשלים את כל חובותיי ע"פ החוזה יירשמו הדירות שלי על שמי. מאז שסיימתי את הבניין עברו למעלה מ10 שנים ועד עכשיו בעל הקרקע לא רוצה לרשום את הדירות על שמי בטענה שאני מפר הסכם וחייב לו כל מיני תשלומים שהוא שילם עבורי בעבור רשיונות וכו (עוד לפני שהתחילה הבניה). לטענתי החזרתי לו את הכספים ועובדה היא שהוא לא עצר את הבנייה ולא תבע אותי מעולם. כעת טוען בעל הקרקע כי החיובים הם שלובים ולכן אין התיישנות וכי עד שלא אמלא את כל חובותיי לא יעביר את הדירות על שמי. ברצוני לשאול האם זה שלא תבע אותי מעולם על הפרת הסכם לדבריו מקנה לי זכות לטעון להתיישנות על אף החיובים השלובים? אשמח לקבל כל מידע על אף שברור לי שחובה להתייעץ עם עו"ד.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:46, 1 במרץ 2015

  השאלה שלך נוגעת לענייני דיני התיישנות ולא לענייני מקרקעין. בקצרה מאד - כאשר תתבע את הבעלים הוא יוכל לתבוע אותך ולא תעמוד לך טענת התיישנות. בכל מקרה - נוכח טענותייך - היכן היית אתה כל השנים הללו? מה עשית כדי להיא אותו לקיום חיוביו? יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.