האם שינוי דירה מונע צשלום פיצויים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 19:56, 1 במרץ 2015

  שלום רב אני נמצא בצומת דרכים למול היזם שאצלו רכשתי דירה. לפי חוזה אני אמור לקבל את הדירה ב 31/03/2015 אך אם זאת ידוע לי מדיירים אחרים בבניין שהחוזים כיום נחתמים על ינואר 2016 כלומר כ 10 חודשים איחור. כשניסיתי לברר עם הקבלן את עניין קבלת הפיצוי המגיע לי לפי חוק התברר לי שאני חתום על עיכוב של 30 יום במסירה עקב שינויים שבצעתי בדירה. כמובן שמדובר על 30 יום כתוספת ל 60 יום המותרים לפי חוק המכר. 1) האם ביצוע שינויים בדירה שבוצעו שנתיים לפני קבלת מפתח הם עילה לאיחור במסירת דירה ועילה לאי תשלום פיצויים מהיום הראשון? 2) חוק המכר קובע עיכוב אפשרי של 60 יום שכל יום נוסף מעבר ל 60 יום מחייב תשלום רטרטואקטיבית על כל התקופה. האם החוק מתיר / מאפשר לקבלן להוסיף 30 יום על 60 יום אלה כך שבפועל הקבלן מתחמק מתשלום פיצויים במשך 90 יום? אודה לתשובתכם בנושא?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  05:52, 2 במרץ 2015

  העניין נשלט ע"י הוראות חוזה הרכישה עליו חתמת. בשוליים, ישנה גם התערבות חקיקתית מאוחרת ואולם היא לא בהכרח חלה על ההסכם שלך שנחתם מזמן. חזור אל חוזה הרכישה ועיין שוב בהוראות החוזה. תגלה שם שהקבלן מוגן ואתה נטול שיניים. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.