קבלת צו להסרת גבול מתחום הדרך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יותם אלמוג

  נשלח ע"ייותם אלמוג 16:40, 5 במרץ 2015

  עו"ד יגאל מירון שלום, אני בעלים של עסק רשום של עגלה לממכר מזון במתחם החניה של יד לשריון בלטרון. השטח שייך למנזר השתקנים ומפוקח ע"י המנהל האזרחי. לאחר כמה חודשים של עבודה עם העגלה (ניידת) בשטח ומכירת מזון, הוגש לידי צו מטעם המנהל האזרחי בשם "התראה להסרת השגת גבול מתחום הדרך". בצו כתוב שהנני משיג גבול התחום הדרך, בניגוד לחוק הפיקוח על הדרכים והשמירה עליהן, מס' 51 לשנת 1938. אותו המפקח הגיע לתת את הצו והצטייד במשואה בכדי להפציר בי שאני עומד בשטח ששייך למנזר. לאחר מספר ניסיונות להבין את מהות החוק לא הצלחתי להבין מה הסיבה שנאסר עליי לעמוד במקום זה ולעסוק במכירה. השאלה שלי היא כדלקמן: א. מהן האופציות העומדות לרשותי בכדי להמשיך להגיע עם העגלהה הניידת ולהמשיך לעבוד בשטח זה? ב. האם יש למנהל סמכות להחרים את עגלתי בשם הצו? ג. האם יש דרך לקבל אישור רשמי להמשיך בפעילות ואם כן, מהם הגורמים שאליהם יש לפנות? בתודה מראש, יותם אלמוג.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:56, 8 במרץ 2015

  נראה שהשאלה המשפטית היא מהו טיב השטח שעליו אתה מצוי. התשובה מצויה בתחום החוזי שבין המנזר לבין המינהל או בתחום המנהלי מכוחו שולט (לכאורה) המינהל על השטח. ואתה זכאי לקבל מידע והבהרה מהמינהל בעניין. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.