פיצוי בגין איחור במסירת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 09:00, 11 במרץ 2015

  רכשתי דירה מקבלן. בהסכם נקוב תאריך מסירה , ובנוסף שלקבלן נתונה תקופה של חודשיים נוספים לאחר תאריך המסירה הנקוב בה יכול לאחר במסירת הדירה ולא יחשב הדבר כהפרת הסכם. מצידו. שאלתי :האם תקופה זו באה במצטבר לתקופת 60 היום המוקנית לקבלן ע"פ תיקון 5 לחוק המכר בהם לא צריך לפצות. במילים אחרות האם במקרה זה הקבלן רק ביום ה - 121 לאיחור במסירה מהתאריך הנקוב יחויב בתשלום הפיצוי החל מהיום ה- 61 , או שהחוק גובר על ההסכם, ובכל מקרה הקבלן יהיה מחויב לאחר היום ה61 מתאריך המסירה הנקוב, בתשלום הפיצוי מהיום הראשון לאיחור- מהתאריך הנקוב למסירה אציין שהסכם הרכישה נחתם לאחר כניסת התיקון לתוקף, ואין בו כל התייחסות לתיקון ולתנאיו. בהסכם מפורט פיצוי אחר לחלוטין שנחות משמעותית מגובה הפיצוי המפורט בחוק המכר. אודה לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  11:32, 11 במרץ 2015

  התיקון לחוק הסדיר את העניין והקטין תקופות ארוכות יותר לתקופת שישים הימים. אין כאן כפל והתקופה האמורה בחוזה שלך היא הקובעת. שורה תחתונה: האיחור המותר במקרה שלך הוא 60 ימים. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 17:36, 11 במרץ 2015

  כלומר אם הבנתי נכון, תקופת 60 הימים ע"פ חוק המכר בה הקבלן פטור מלפצות באם לא עבר אותה, חופפת ומתחילה מאותו מועד בו מתחילה תקופת הגרייס של 60 הימים שקבע לעצמו הקבלן בהסכם הרכש. האומנם ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  20:17, 14 במרץ 2015

  אכן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.