התנהלות בירוקרטית של בחברה המשכנת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 23:28, 23 במרץ 2015

  שלום רב, אני בעיצומה של אישור המשכנתא, המסמך שהכי התעכב והיחידי שחסר לי כרגע הוא אישור הזכויות או " שיעבודים/חובות עם הערה על העסקה" שהחברה המשכנתאות מנפיקה וחותמת. לאחר שמיררו לי את החיים ועם מדיניות בירוקרטית שמפרידה בין הגוף שמנפיק את המסמך לבין הגורם המוסמך חתימה, בין השורות רומזת לך שלא תקבל את החתימה אף פעם הצלחתי " חד פעמית" בלשונם לקבל את המסמך חתום. אך ששלחתי את המסמך לבנק הוא גילה שהם שחכו להוריד מהמסמך סעיף שאומר שיש משכנתא של הקונה ( הקונה סילק את המשכנתא ושולח את האישורים למשרד העוד שמטפל טרם הוצאת האישור). כעת אני חייב אישור חדש עם חתימה ו מבחינת לוח זמנים אני מאוד קרוב להפרת חוזה את החברה המשכנת זה לא מעניין והם ממשיכים לרמוז שאין לי סיכוי לקבל את זה בזמן הקרוב,האם יש דרך חוקית לקדם את האישור מול החברה המשכנת ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:25, 24 במרץ 2015

  החובה להסיר את השיעבוד הקודם (של המוכר ולא של הקונה כפי שרשמת בטעות) היא של המוכר ואם הוא לא דאג לזה אז ההפרה הטכנית שלך היא בעצם הפרה של המוכר. קדמו העניין בהבנה ושיתוף פעולה, והפעלת לחץ משותף על החברה המשכנת. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.