מס רכישה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • לאה

  נשלח ע"ילאה 10:24, 7 באפריל 2015

  שלום, קיבלתי מהריי קרקע ללא תמורה (שוות ערך לדירת מגורים) על הקרקע זאת יש לי דירה וכל המיסים שולמו (עדיין לא רשומה כבית משותף). כרגע הורי רוצים להעביר לי דירה אחרת ללא תמורה (להבנתי אשלם שליש מס רכישה), אבל השאלה היא באם ארצה לרשום את הדירה שעדיין לא רשומה בטאבו אצטרך לשלם מס רכישה מלא עקב זאת (שילמתי מס רכישה בעבור הקרקע) ? אבקש את עצתך . מודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:56, 7 באפריל 2015

  אם יש לך דירת מגורים אזי הדירה שתקבל עכשיו היא דירה שניה ואתה תתשלם מס רכישה מופחת (1/3) ביחס למס שהיית משלם על דירה שניה. על הקרקע קיבלת כבר שילמת מס בעת רכישתה (או לפחות היית אמור לדווח ולשלם...). יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.