הסכמה לתמא 38 1 - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 00:48, 12 באפריל 2015

  שלום רב,. רכשתי דירה לפני חצי שנה ועדיין טרם נרשמה הערת אזהרה למרות ששילמתי לעו"ד של המוכר עבור רישום הערת אזהרה לטובתי. א. האם אני יכולה לתבוע את המוכר בגין עיכוב של כחצי שנה ברישום הערת אזהרה? ב. האם מותר לי לחתום לייזם של תמא 38-1 על חוזה ? זה לא מהווה סיכון עבורי ללא הערת אזהרה? תודה רבה ומועדים לשמחה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:05, 12 באפריל 2015

  לעניין רישום ה"א - השאלה היא האם היתה חובה על המוכר לרשום או שמא עשה טובה וסייע. בעל מקרה הינך רשאי - כקונה - להביא בעצמך לרישום ההערה.
  לעניין חתימה על תמ"א - תלוי במוסכם בין הצדדים. משתמע שטרם שילמת את מלוא התמורה ברכישה ולכן הזכויות עדיין אינן שלך במלואן. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 08:08, 13 באפריל 2015

  תודה רבה על תגובתך.
  לעיניין רישום ה"א. כן. היתה חובה על המוכר לרשום לי ולהעביר על שמי את הדירה. האם יש לימיט לזמן שמותר לו לעכב רישום?
  לעיניין התשלום... שילמתי במזומן את מלא סכום הדירה. ועדיין אינה רשומה על שמי.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:07, 13 באפריל 2015

  אם כך - למען הזהירות, מהרי לרשום הערת אזהרה בעצמך. בדקי שלא נרשמה הער סותרת ודרשי מעוה"ד להשלים את מטלותיו, תוך הדגשה שעיכוב הוא לא רק מעילה באימון אלא גם פוטנציאל לנזק. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.