מכירת חלקי מחסן עם הצמדות של מס' חניות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 09:48, 12 באפריל 2015

  אני גרה בבנין מגורים עם מרכז מסחרי. ישנו מחסן בשטח של 11 מ"ר עם הצמדות של 33 חניות (כל חניה 11 מ"ר), כל זה רשום בטאבו בבעלותו של אדם שאינני דייר בבנין, הוא קנה זאת כך כדי להפעיל חניון (בפועל אין הוא מפעיל חניון ניסה ולא הצליח והדיירים מחנים בחנייה למרות שזה לא שייך להם). הוא מנסה למכור את המחסן + 33 החניות. מאחר ולא הצליח למכור לדיירים (מבקש מחיר מופקע) מסר לנו שהוא מוכר לבעלי עסקים ברחוב שאינם דיירי הבנין (ע"י התחבולה של מחירת למשל מכירת 1 מ"ר מתוך המחסן + הצמדת החניה, ז"א הוא מפרק מחסן בן 11 מ"ר ומוכר לדוגמא : מחסן 1 מ"ר + הצמדת חניה של 11 מ"ר) האם זה חוקי? ומה ניתן לעשות כדי להתנגד? מקווה שהצלחת להבין, קצת מורכב..

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  12:18, 12 באפריל 2015

  סביר שהפעולה חוקית. יש לעיין במסמכי רישום הבית המשותף. התקנון המוסכם הוא סוג של הסכם שין בעלי הדירות והוא מחייב. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.