בית שנתקבל בירושה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 14:01, 21 באפריל 2015

  שאלה: להורי דירה נוספת. בדירה מתגורר כרגע אחד האחים, כביכול בשכירות, אך לא משלם כלום. שתי אחים אחרים ירשו את הדירה מכח צוואה, ולאח המתגורר אין בה זכויות. ההורים נפטרו ושני האחים שירשו את הבית מעוניינים למכור / להשכיר את הדירה למישהו אחר. האח שגר בדירה מסרב להתפנות. האם זה חוקי? או שאפשר לחייבו לעזוב את הבית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  08:03, 22 באפריל 2015

  לא ברור משאלתך אם מתקיימים יחסי שכירות או לא. אם אין הסכם שכירות מדוע את מציינת שהוא אינו משלם שכר דירה? אם מתקיימים יחסי שכירות מדוע את נוקטת לשון "לכאורה". כך או כך זכות הבעלות חזקה מזכות שכירות ולבטח חזקה מהיעדר זכות. ככל שמדובר בזכות שכירות הרי שהבעלים כפופים לה ומאידך על השוכרים לקיים את חיוביהם. כך או כך - יש מה לעשות . יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 09:20, 22 באפריל 2015

  יש הסכם שכירות, אך הוא לא משלם שקל, חוץ ממסים.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  20:52, 26 באפריל 2015

  אם כך הוא מפר את הסכם השכירות ויש להודיע לו על ביטול ההסכם ולפעול משם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.