קבלה על השכרת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 12:15, 27 באפריל 2015

  שלום, מבקשת לדעת, מה הפרוצדורה מצד שוכר דירה - שהוא צריך לעשות בשביל להוציא קבלות על שכירות לדירה שהוא משכיר ? אני מבינה שהוא מחוייב בהוצאת קבלה רק מעל סכום מסויים. הסכום של השכירות לא מגיע לסכום תקרה ובכל זאת אני צריכה קבלה מהשוכר. מה עליו לעשות ? האם הוצאת הקבלה מחייבת אותו במשהו ? זו בכל מקרה הכנסה שהוא מקבל, גם אם אין לו חובת הוכחה עליה..(הוא שכיר). אשמח להכוונות. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:15, 27 באפריל 2015

  ראשית מעט סדר: המשכיר הוא הבעלים של הנכס אשר מאפשר שימוש על ידי מישהו אחר. השוכר הוא זה שמקבל זכות שימוש בנכס (מהמשכיר). המשכיר הוא זה שמקבל כסף. השוכר הוא זה שמקבל קבלה על תשלום דמי השכירות. אם נדרשת ראיה על העברת התשלום - די לשלם בשיק למוטב בלבד ותדפיס הבנק יהווה ראיה לתשלום. אם נדרשת קבלה חשבונאית - יכול המשכיר לרכוש פנקס קבלות ולהפיק קבלות לשוכר. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.