ביטול זכרון דברים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 13:10, 27 באפריל 2015

  שלום רב, הוריי התעניינו ברכישת דירה בבאר שבע , וחתמו על זכרון דברים שבו סוכם שאם אחד מן הצדדים מתחרט עליו לשלם לצד השני סך של 10000 ש"ח. הוריי החליטו לבסוף לא ללכת על הבית ואין להם בעיה לשלם את 10000 השקלים רק לא במכה אלה ב10 צקים של 1000 ש"ח. בעל הנכס לא הסכים ופנה לעורך דין. האם הדבר חוקי? והאם העובדה שעורך הדין ציין שהוא יכול ללכת עם זכרון הדברים ישירות להוצאה לפועל ולעכב אותנו ברכישת דירה נכונה? האם תשלום הפיצוי כרוך בהגבלת זמן (12 יום עפי העורך דין)? או שהכל נסיון הפחדה. אשמח לתשובה מהירה.

  השב
 • 14:28, 27 באפריל 2015

  בנוסף האם ניתן להתחמק מן התשלום? ועדיף ללכת לתביעות קטנות ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:06, 27 באפריל 2015

  עליכם להתייעץ עם עו"ד אשר תציגו בפניו את המסמך (זכרון הדברים) שנחתם ותסבירו לו את נסיבות החזרה מהעסקה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 07:39, 28 באפריל 2015

  הורי החליטו לא ללכת על העסקה בגלל שהביאו שמאי שהעריך את בנכס בכ200 אלף שקלים פחות ממה שמוכר הנכס דרש. בזכרון הדברים לא רושמה הגבלת זמן ואפילו לא רשום מחיר הנכס שעליו סוכם.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:05, 27 באפריל 2015

  ראשית - לא כל אי-ביצוע הסכם מזכה בתשלום הסכום שבזכרון הדברים. שווה להתייעץ נקודתית, ביחס לניסוח זכרון הדברים שנחתם. חוקי לפנות לעו"ד וחוקי לדרוש את התשלום בפעם אחת. לא ניתן לפנות עם זכרון הדברים להוצל"פ ולא ניתן לעכב רכישת דירה אחרת בגינו. ביצוע התשלום לפי זכרון הדברים כפוף למה שנרשם שם. אם נרשם 12 יום אזי זה מה שמחייב. נשמע שמדובר בנסיון הפחדה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.