רישום שגוי בטופס 7002-הצהרת המוכר/הרוכש - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דן

  נשלח ע"ידן 08:26, 29 באפריל 2015

  שלום רב, קיבלתי דירה במתנה מאחי ולשם כך מילא עוה"ד טופס 7002 -הצהרת המוכר/הרוכש. אני, כלומר מקבל המתנה, חתמתי על הטופס אשר מילא עוה"ד ושלח לרשויות. מס' שבועות לאחר שחתמתי עליו גיליתי מס' טעויות, ביניהן סעיף ו (2.2)-הצהרת הרוכש-שבו סומן כי הדירה שקיבלתי מאחי אינה הדירה היחידה שבבעלותי. זאת למרות שאין ולא היתה ברשותי מעולם דירה כלשהי בבעלותי. אני מתגורר עם אשתי בדירה שבבעלותה, אותה קיבלה וירשה מהסבא שלה 8 שנים לפני שעליתי ארצה וכמובן לפני שהכרתי אותה. כשגיליתי את הטעות, ביקשתי מעוה"ד לתקן את הטופס ולסמן כי אין בבעלותי דירה נוספת. הוא מסרב לתקן את הטעות באומרו שלשם כך עליו להעביר לרשויות את פרטי הדירה של אשתי (גוש, חלקה). מאחר והעסקה היא בין אחי לביני, ומאחר והדירה בה אנו מתגוררים היא בבעלותה הבלעדית של אשתי, האם אכן אין אפשרות לתקן את הטעות ללא העברת המידע הנ"ל והאם העברת פרטי דירת אשתי מחויב המציאות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  14:13, 29 באפריל 2015

  ניתן לבקש לבצע תיקון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.