חניה משותפת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסתר

  נשלח ע"יאסתר 09:55, 20 במאי 2015

  שלום, אני גרה בבניין בן 6 דיירים כאשר החניה משותפת לכולם על בסיס הקודם זוכה,יש בבניין דיירת מבוגרת,בתה של הדיירת מתגוררת ברחוב סמוך ומחנה את רכבה באופן קבוע אצלנו בבניין ובנוסף רכבה כמעט שאינו זז מהחניה-למעלה מ95% מהזמן רכבה עומד ותופס את החניה הנוחה ביותר מה גם שיש רק 5 חניות. יש לציין שהרכב משמש רק את הבת (האם נכה ואינה יוצאת כלל מהבית). האם אנו יכולים לדרוש ממנה לא להחנות את רכבה אצלנו מכיוון שהיא אינה דיירת ? האם האמא יכולה להעביר את זכות החניה לבתה ? ובמקרה שמותר לה לחנות,האם מותר לה לחנות וכמעט לא להזיז את הרכב מהמקום ? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  17:53, 21 במאי 2015

  סוגיה מעניינת בה יכול להיות פער בין החוק ובין הפרקטיקה. מבחינה קניינית אין לבת זכות להחנות את רכבה. מאידך מדוע שהאמא לא תעשה שימוש בחניה, לרבות ברכב שאינו בבעלותה? יש טיעונים לכאן ולכאן. פתרון פרקטי מאד יכול לבוא בצורה של החלטת דיירים הקובעת רוטציה בין הדיירים באופן שבכל חודש (או תקופה ארוכה יותר) יהיה אחד הדיירים מנוע מלחנות בחניה. ניתן לייצר פתרונות יעילים נוספים. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.