לקיחת משכנתא והערת אזהרה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • שרון

נשלח ע"ישרון 16:19, 28 במאי 2015

שלום, אני בתהליך גירושין ומתכנן לקנות את החלק של אישתי בבית. לשם כך אני נדרש לקחת משכנתא. מדובר בבית חדש (פחות משנה) שעד כה היינו רשומים בטאבו ע"י הערות אזהרה (הקבלן הוא הבעלים) עד לחלוקת הפרצלציה. משיחה עם העו"ד של הקבלן מתברר שבימים אלו התיק נמצא בטאבו לשם הסדרת נושא הפרצליה לטובת זה שניהיה רשומים כבעלים הבית בטאבו. אך מה שקורה למייטב הבנתי לא ניתן כרגע לרשום הערת אזהרה כי זה מוקפא בטאבו עד להסדרת הנושא. הבעייה היא שבדקתי בבנק למשכנתאות ואני נדרש לתת הערת אזהרה לבנק. אני מבין שכרגע איני יכול לעשות זאת עד לסיום טיפול הטאבו בנושא. מה ניתן לעשות ? אי אפשר לדעת מתי הטאבו יסיימו לטפל בפרצלציה. הםא יש לזה פתרון עבור הבנק על מנת לקחת משכנתא ? תודה. שרון.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

21:35, 31 במאי 2015

ישנם פתרונות לבעיה אבל לכל בנק יש את סדרי העבודה שלו. השעבוד שהבנק יקבל לא יהיה 'משכנתה' אלא 'משכון זכויות חוזיות'. הסבר את המצב בבנק ויימצאו לך פתרון. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.