קניית בעלות על מעלית בבית משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 10:57, 11 ביוני 2015

  שלום, יש לנו בבניין מעלית שנבנתה ע"י כך שרק חלק מהדיירים "קנו" אותה לפני 5 שנים. (הבניין כבר מעל 10 שנים). רק מי שקנה אותה קיבל מפתח לעשות בה שימוש, ואני, שלא השתתפתי בקניית המעלית, לא קיבלתי מפתח. כיום אני רוצה לקנות את חלקי במעלית ולקבל מפתח. הדיירים שקנו מסכימים ורוצים שאחתום על הסכם ביני לבינם. שאלתי: איך אני מבטיח את עצמי שכשאני ארצה למכור את הדירה, אוכל להעביר את זכותי בקניינית במעלית גם לקונה העתידי? האם צריך רישום בתקנון הבית המשותף? האם תספיק רק החלטת ועד בית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  16:42, 11 ביוני 2015

  על מנת להבטיח את זכויות הקונה העתידי, די בהוראות ההסכם שייחתם בין 'בעלי המעלית' לבינך. טיפ: הסדר כבר עכשיו את הסטטוס שייווצר ביחס אלייך לאחר שתצטרף ל'בעלי המעלית' - במילים אחרות - האם תהיה זכאי לחלק מהתשלום של הדייר השביעי (והשמיני וכן הלאה) שיצטרף? יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.