ביטול הסכם לרכישת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רן

  נשלח ע"ירן 15:26, 14 ביוני 2015

  אני נמצא בתהליך מתקדם של רכישת דירה לאחר התקדמות של שני העו"ד עם טיוטות החוזה שמוסכמים על שני הצדדים. השבוע החוזה היה אמור להיחתם וברגע האחרון אחד המוכרים (דירת ירושה) החליט שהוא אינו מעוניין למכור את הדירה. בגלל העסקה הזו נאלצתי לקחת ימי חופש רבים מהעבודה לטובת פגישות עם הבנקים לצורך לקיחת משכנתא, עו"ד, בירורי עירייה ומתווך. בנוסף אני ואשתי השקענו זמן רב בבירורים בנוגע למשכנתא ופגישות רבות עם יועצי משכנתא בבנקים, כמו כן הפסקנו את החיפושים אחרי דירות נוספות. בנוסף, נתנו הנחייה לבנק לשחרר את הכספים שיש לנו בפיקדונות ולהעבירם לחשבון עו"ש בכדי שנוכל להעבירם למוכרים בזמן חתימת חוזה כמו שסוכם בחוזה, עקב כך הפסדנו את התנאים הטובים שהיו לנו לפיקדונות אלו. שאלתי היא, האם יש כאן עילה לתביעה? על עוגמת נפש? השקעת זמן? הפסד ימי עבודה? וכו'?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  18:07, 17 ביוני 2015

  חוזה יש לקיים בתום לב. משא ומתן לקראת חתימת חוזה גם הוא צריך להתקיים בתום לב. יש מקום לתביעה נזיקית ואולם יש שתי מדרגות לעבור: א. לשכנע את בית המשפט שהמוכר היה חסר תום לב (למשל אם מכר את הדירה למישהו אחר בתמורה גבוהה יותר...) ב. להוכיח את הנזקים שנגרמו לכם. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.