• 3 ביולי 2015

חוב של בעל הדירה ועיקול

שלום
    אני שוכרת דירה . הדירה על שם גרושתו של המשכיר , בעלת הדירה ( הגרושה ) התאבדה לפני שנתיים בערך והחוזה הוא מול בעלה לשעבר ( נוסח טאבו של הנכס הוא על שמו )
    קיבלתי איום לעיקול על חובות ארנונה של המנוחה שלא שולמו בשנתיים האחרונות ( אני גרה בדירה 4 חודשים ושילמתי את כל אשר היה עלי לשלם , לא אישרו לי בעיריה להעביר את החשבונות על שמי בגלל החובות , רק כאשר חובות אלה יוסדרו אוכל להעביר את החשבון על שמי על פי העיריה אז בינתיים אני פשוט משלמת את שוברי התשלום שאני מקבלת . )
    דיברתי עם המשפחה המון פעמים ולפי איך שזה נראה אין להם כוונה לשלם את החוב

במידה ויבואו והמעקלים בשעה שאני לא בבית להציג להם את החוזה הם רשאים לעקל את רכושי על פי העיריה

השאלה שלי ... במידה ויעקלו לי רכוש ( חוב של סך 9000 שח בערך ) האם אוכל לתבוע את המשכיר ? ועל איזה סכום ?
    במידה ולא יעקלו לי רכוש ואני אשלם את החוב על כמה אוכל לטבוע את המשכיר ? בערך
    מה כדאי לי לעדות במצב זה לשלם את החוב ולתבוע או לתת להם לעקל לי רכוש ואז לתבוע?

בנוסף בחוזה שלי יש אופציה לשנה ועוד 2 אופציה חד צדדית שלי
    בעל הנכס רוצה שלא אממש את אופציות אלה כי הוא רוצה למכור את הדירה
    לי אין כוונה לצאת מהדירה בזמן הקרוב .... אם נלך לבית משפט האם הוא יכול להוציא אותי בכח ?
    1.הנכס על שם גרושתו שהתאבדה
    2. ולפי מה שהוא אומר הנכס עובר בירושה על שם הילדים
    3. החוזה הוא מול הבעל לשעבר שקיבל את על סכום שכר הדירה של השנה הראשונה במזומן
    נוסח טאבו על שם המשכיר ( הבעל לשעבר )

3 ביולי 2015
  • מנהל הפורום יגאל מירון, עו"ד 7 ביולי 2015

התייחסות עוה"ד יגאל מירון לעניין חוב של בעל הדירה ועיקול

העניין אינו מתאים לפורום זה בהיותו פרטני וממוקד. יחד עם זאת אנצל את השאלה כדי לתת מענה שישרת קהל רחב ואת - רצוי שתשקלי פניה לייעוץ משפטי. ראשית לעניין הבעלות - אם נסח הטאבו הוא על שם האלמן והחוזה מולו הרי שהנכס הוא של האלמן. אם לנפטרת היה חוב בעיריה - הרי הוא הופך להיות חוב של היורשים כולם. עלייך לדרוש את רישום היותך מחזיקה בנכס מכוח הסכם השכירות ואם העיריה מסרבת - דרשי לקבל זאת בכתב. פקודת העיריה מחייבת דיווח על שכירות העולה על שנה והעיריה לא יכולה שלא לקבל את הדיווח. ביחס לעיקולים - אם מדובר בעיקול הנכס (המבנה עצמו) אל תהיי מוטרדת. מימוש אינו קרוב ובכל מקרה יש לך זכויות שהחוק מגן עליהן. אם מדובר בעיקול מיטלטלין - יהיה עלייך לפנות לערכאה משפטית ולבקש פסק דין הצהרתי שהמיטלטלין אינם של החייב/ת. כל העלויות צריכות להיות מתועדות לשם הגשת תביעה עתידית נגד בעל הבית או יורשי המנוחה. רצוי לפנות אליהם מראש ולהתריע שכל תשלום שאת תעשי יגולגל אליהם. אין סיבה לתשלום הארנונה על-ידייך כאשר הנכס רשום על שם של מישהו אחר. יגאל מירון, עו"ד

7 ביולי 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?