תביעת פיצוי מוסכם - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 09:04, 6 ביולי 2015

  שלום, אשמח לעזרה כי אני ממש אובדת עצות... רכשתי דירה לפני חודשיים, יום לאחר הכניסה לדירה התגלו שני מוקדים של רטיבות שהמוכר ניסה פעמיים לטפל בהם ולא הצליח, מה שאומר שנשארתי עם הרטיבות, היו בנינו דין ודברים ללא סוף בהודעות שבהם הוא מודע לרטיבות ובכל זאת לא הצהיר עליה בחוזה ובסופו של דבר גם השאיר אותי כך ללא מענה ראוי. בחוזה הרכישה יש פיצוי מוסכם על הפרת הסכם, בהסכם רשום חד משמעית שהוא מצהיר שאין בדירה רטיבויות נסתרות. השאלה שלי האם לתבוע אותו? הערכת הרטיבויות ע"י איש מקצוע עולה 3500 ש"ח , יצוג עו"ד עוד כמה אלפים, אגרות וכו'.. האם בית משפט אכן מתייחס בכובד ראש לפיצוי המוסכם? אפשרתי לו במשך חודשיים לטפל בדברים והוא השאיר אותי ללא מענה למרות בקשותיי ושלח לי הודעות שמבטיח לטפל ולא הצליח לטפל ברטיבות. אשמח לתשובה מפורטת (עד כמה שניתן בפורום) תודה רבה. ה:

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  08:19, 7 ביולי 2015

  ככל שהרטיבות אכן היתה שם לפני חתימת ההסכם והמוכר לא הצהיר על קיומה מדובר גם בהפרה של ההסכם המזכה בפיצוי מוסכם הקבוע בהסכם. לא הסברת מהיכן הנזילה - האם מתוך הדירה או משכן. המוכר לא יכול לתקן בעצמו נזילה שמצויה אצל השכן אבל יש לו אחריות כלפייך. בית המשפט ייתייחס לעניין הפיצוי אם הפניה אליו נעשית לאחר שמיצית כל דרך פעולה אחרת והדברים מתועדים (קרי - עלייך לפנות בדרישות מתועדות אל המוכר ולדרוש פעם אחר פעם אחר פעם את ביצוע התיקון בהקדם. התעלמות או מחדל המוכר הם שיחזקו את הלגיטימיות של תביעת הפיצוי). יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 11:34, 7 ביולי 2015

  שם תוכן הודעה:
  תודה רבה על המענה המפורט והראוי :) הנזילה היא מקיר חיצוני ממי גשמים, זה לא קיר שמשוייך לשכנים.
  לשמחתי במשך יותר מחודשיים יש התכתבויות עימו שהוא יתקן (ניסה פעמיים לתקן) ללא הצלחה. בפעם השלישית רשמתי לו בהודעה שהכל חזר ולא תוקן כראוי ואני מבקשת ממנו לטפל בזה לפני שיגיע להפרת חוזה - זה היה לפני חודש.
  מקווה שאני פועלת נכון, מאוד השתדלתי לסיים עימו את ההתקשרות בצורה מכובדת אך הוא לא מאפשר לי לצערי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.