הסכם העברה אגב גירושין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 21:10, 14 ביולי 2015

  שלום, כחלק מהליך גירושין וקניית חלקה של האישה על ידי הכנו הסכם העברה אגב גירושין. לשם קניית חלקה של האישה אני נדרש לקחת משכנתא מהבנק. הבנתי שהסכם העברה אגב גירושין למעשה פוטר את העסקה ממס ואף אין צורך לדווח לרשויות על עסקה זו כי מדובר בהעברה. הבנק מתעקש שהוא נדרש לדווח על העסקה לרשויות ומבקש ממני שהעו"ד שלי תמלא מסמך חתום על ידה ותשלח לרשויות המס ושהם יקבלו בחזרה מהרשויות את זה שהם קיבלו ואישרו. האם זה נכון ? מה נדרש לעשות ? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  21:36, 14 ביולי 2015

  החוק (מיסוי מקרקעין) קובע שהעברת זכויות , הנעשית על פי פסק דין שניתן אגב הליכי גירושין, לא יראוה כמכירה. האם ישנו פסק דין בעניינכם? ללא פסק דין - עליכם לדווח. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 21:38, 14 ביולי 2015

  יש פסק דין ויש הסכם העברה חתום ומאושר על ידי בית משפט.
  מה נדרש לומר לבנק בנוגע לדיווח לרשויות המס ? האם צריך אסמכתא מהרשויות ?

  תגובה
 • 21:38, 14 ביולי 2015

  יש פסק דין ויש הסכם העברה חתום ומאושר על ידי בית משפט. מה נדרש לומר לבנק בנוגע לדיווח לרשויות המס ? האם צריך אסמכתא מהרשויות ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  15:52, 15 ביולי 2015

  מחד יש את הגדרת החוק ומאידך יש את גחמת הבנק. בקש מהפקידים להפנות את פנייתך למחלקה המשפטית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.