זכות התנגדות לסיפוח רכוש משתוף לדירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 19:59, 23 ביולי 2015

  שלום, בצמוד לדירתי ישנו חלל סגור שהוא רכוש משותף בשטח 6 מ"ר שאף פעם לא השתמשו בו, ואני רוצה להרחיב את דירתי ולבנות שם מחסן. קיבלתי אישור של 75% מדיירי הבניין שהם הסכימו להצמיד את הרכוש המשותף לדירתי בהתאם לס' 71 לחוק שבמקרה של הרחבת דירה מספיק הסכמה של 75%. אבל השכן הצמוד לדירתי שגובל גם הוא ברכוש המשותף, מתנגד להצמדת כל השטח לדירתי בלבד. כי הוא פתאום "נזכר" שגם הוא רוצה כמוני לבנות שם מחסן והוא רוצה עכשיו להצמיד חצי מאותו שטח משותף (3 מ"ר) לדירתו. שאלתי, האם אחרי שקיבלתי כבר חתימות מ-75% מהדיירים שהסכימו להצמיד לדירתי את כל השטח המשותף ( ולא רק חצי כמו שדורש כעת השכן המתנגד) יש לאותו שכן זכות התנגדות בטענה שמקפחים את זכויותיו? לתשובתך אודה. משה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  17:09, 26 ביולי 2015

  קרא את סעיף 71.ב(ב) ותבין שיש לו בהחלט זכות להתנגד. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 10:29, 27 ביולי 2015

  תודה על התשובה

  ברשותך אם תוכל להבהיר, קראתי את סעיף 71ב(ב) הוא מתייחס למונח "פגיעה בזכויות בניה יחסיות ", אם הבנתי אותך נכון אתה סבור שבמקרה כזה שבו אחד הדיירים קיבל מהשכנים זכות בניה ברכוש המשותף אז זה מקנה אוטומטית "זכות בניה יחסית" גם לדייר השני שיש לו ג"כ אפשרות טכנית להצמיד את הרכוש המשותף לדירתו?
  לתשובתך אודה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  11:04, 27 ביולי 2015

  אכן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.