שינוי תקנון מוסכם לצורך הרחבת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 09:11, 9 באוגוסט 2015

  שלום, אני מתגוררת באגף של בית משותף (הבית המשותף רשום בטאבו כשני אגפים וכל אגף מנהל בנפרד את הרכוש המשותף השייך לאותו אגף) ויש לו תקנון מוסכם בטאבו שחל על שני האגפים שכתוב שם: אסור להצמיד רכוש משותף לדירה מסויימת. אני רוצה כעת להצמיד חלק מהרכוש המשותף לדירתי ולכנס אסיפה כללית (של האגף שלי) כדי להשיג 75% חתימות שכנים לבניה ברכוש המשותף, הבעיה היא שיש שכנים שמתנגדים להרחבה והם טוענים שאין משמעות להסכמת 75% מהשכנים כל עוד לא שיניתי את התקנון המוסכם שאוסר הצמדה כזו. שאלתי, האם אכן עלי לשנות קודם את התקנון המוסכם בטאבו ולבטל את הסעיף שאוסר הצמדת רכוש משותף לדירה? ובמידה ואכן צריך קודם לשנות סעיף זה בתקנון האם לשם כך מספיק רוב של 2/3 מכלל הדיירים (משני האגפים) כפי שמצריך חוק המקרעין במקרה של שינוי סעיף בתקנון, או שאצטרך רוב של 75% בגלל שמדובר בסעיף בתקנון שעוסק בהצמדת רכוש משותף? לתשובתך אודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  יגאל מירון, עו"ד,מנהל הפורום

  10:47, 10 באוגוסט 2015

  באופן כללי, הוראות התקנון המוסכם חלות ומחייבות בין בעלי הדירות. פני לעו"ד שמבין בעניינים אלו, הראי לו את התקנון המוסכם הרשום, והתייעצי עימו בענייין. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.